PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 123 374
oceny
8,0 10 1 123374
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

"Oppenheimer" to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów jakie widziałam w ciągu ostatnich lat. Cillian Murphy, jak się wszyscy spodziewali, okazał się niezastąpiony. To jak przekazuje emocje swoim ciałem i mimiką jest niesamowite! Zdecydowanie jeden z najbardziej utalentowanych aktorów na mojej liście od wielu lat i cieszę się, że w końcu dostał możliwość zagrania głównej roli i to na dodatek w filmie Nolana.
Jak już przy Nolanie. Byłam pewna, że lata jego świetności już za nami, a tutaj BOMBA! I to dosłownie. Wszystko wyglądało tak jak powinno i wszystko ze sobą grało! A fakt, że nie zdecydował się na to by nie używać CGI to najlepsza decyzja jaką podjął.
Mimo że Cillian dominuje na ekranie, a wszyscy dookoła niego starają się podkreślić jego osobę, to na pierwszy plan wysuwa się także gra Roberta Downey Jr., którego nie miałam okazji zobaczyć raczej w "normalnych filmach". Totalne zaskoczenie i myślę, że może to być film, który przyniesie mu dużo nagród i propozycji w innych filmach niż Marvel.
To co należy to podkreślić to także fakt, że jest to ciężki film i nie każdemu podejdzie tematyka. Film trwa 3 godziny, a widziałam na sali ludzi, którzy po godzinie już siedzieli z nosem w telefonie. Uważam jednak, że warto go zobaczyć dla samego historycznego wątku i zdobycia wiedzy.
Obstawiam, że będzie dominował na przyszłorocznych Oscarach. Na spokojnie przyznałabym tę nagrodę dla:
- Cilliana Murphy i Roberta Downey Jr. za grę aktorską,
- Christophera Nolana za reżyserię,
- Film roku,
- Zdjęcia,
- Scenariusz.

ocenił(a) film na 9
ViolentQuiet29

Chociaż szczerze spodziewałam się większego efektu „wow” i nie jestem pewna czy oglądanie tego filmu w „lepszym kinie” przyniesie lepsze doznania. Przyznam natomiast, że kiedy wybuchały bomby, to przez wysokie nagłośnienie aż trzęsła się podłoga w kinie.

Jednak jeśli chodzi o samą fabułę, momentami film się przeciągał i ciągle pojawiały się nowe postacie. Miałam wrażenie, że było tego za dużo jak na pierwszą godzinę filmu.

ocenił(a) film na 9
ViolentQuiet29

Zgadzam się i mam nadzieję, że nie przejdzie niezauważony przy nominacjach. Na takie filmy warto chodzić do kina.

ocenił(a) film na 7
enchant

no właśnie ciekawe czy zostanie zauważony, bo obsada jest taka bardziej biała, a według nowych wytycznych Oskarowy film musi spełniać kryteria diversity. Zobaczymy czy wygrają nowe zasady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones