PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866841}

To nie wypanda

Turning Red
6,9 29 151
ocen
6,9 10 1 29151
7,4 34
oceny krytyków
To nie wypanda
powrót do forum filmu To nie wypanda

Niesamowity

ocenił(a) film na 10

Obligatoryjnie chcę zaznaczyć, że ten film niesamowicie miło mnie zaskoczył.

Nie zaskoczyło mnie natomiast to, ilu ludzi pieką dupy przez wzmiankę o okresie XD Płakanie nad jedną gwiazdką, bo brajanek ma 8 lat i teraz mu niekomfortowo??? Płateczku śniegu, your childreen are stupid, and it's your falut.

Zochuwa

*children 突然插入另一種語言的句子很奇怪

ocenił(a) film na 10
0x90h

racja to

ocenił(a) film na 6
Zochuwa

Oglądałem ten film z 9 letnia córką i nie zauważyłem jakiegos zawstydzenia i zniesmaczenia. Mlodsze dzieci zwyczajnie nie zrozumieja sytuacji. Odnoszę wrazenie ze najbardziej narzekaja księżniczki które zyja w pałacach pelnych brokatow i nigdy przenigdy nie robia nawet kupy. Zistawiaja to zwyklym smiertelnikom.

ocenił(a) film na 10
feniks14

Dokładnie, młodzi zazwyczaj ignorują żarty, których nie rozumieją. Współczuję strasznie dzieciom oburzonych rodziców, trzeba się chyba czuć strasznie niekomfortowo w towarzystwie własnych pociech, żeby mieć problem z takimi scenami...

Zochuwa

Szczerze, to mam wątpliwości co do przekazu. Byłem na filmie z 6 i 10latką. Wjechał okres. Myślę - spoko, jak podadzą temat jak emocje w W głowie się nie mieści to będzie gites. No i teraz to co mnie uderzyło - panda vel okres pojawia się gdy nie ogarniasz własnych emocji, co miesiąc jest krwawy księżyc, panda vel okres wyklucza cię z fajnych wydarzeń, trzeba to ukrywać a delikwentkę izolować, brać przykład z innych kobiet i wypędzić "demona". Niby ma być postępowo i otwarcie a jedziemy wujem z wąsem.
Gdyby to był film stricte dla dorosłych to by był po prostu śmieszny. Jeśli ma być dla dzieci to za dużo tu podtekstów, których w większości nie złapią.
6 latka się wynudziła, 10latka się pośmiała i tyle. Fajnie że ktoś chciał się zmierzyć z tematem ale po prostu nie wyszło.

takihardy

nie przyszło ci do głowy, że dojrzewanie to po prostu burza hormonów, które dosłownie przejmują kontrolę nad nastolatkiem? nie chodzi tutaj o okres, padła o nim wzmianka 2-3 razy, ale panda nie jest symbolem okresu tylko DOJRZEWANIA. Uderzają hormony i nagle zaczynają rosnąć włosy w wielu miejscach, pot śmierdzi, pojawiają się trądzik, emocje szaleją, człowiek szaleje i próbuje się w tym wszystkim odnaleźć. Jest też symbolika odejścia od tradycji bo tradycja już zwyczajnie nie działa i nie ma sensu w nowym świecie/rzeczywistości. Riley z inside out miała 11 lat. 11 i 13 to jest przepaść.

ocenił(a) film na 9
takihardy

Moja 6 latka uśmiała się bawiła się dobrze :D i pamięta to co powinna. nie myślała o okresie. i jest ok. Nie muszę jej edukować na siłę bo nie zaczaiła żartu z bajki ...

takihardy

Totalnie nie zrozumiałeś filmu. Panda nie symbolizowała okresu tylko ogólnie całe dojrzewanie, bunt młodzieńczy i odkrywanie siebie. Głównym problemem młodej bohaterki były relacje z matką ,pozornie tylko bardzo dobre, a panda to symbol buntu młodzieńczego i buntu przeciw matce. Następnym razem oglądaj bajki dokładniej

ocenił(a) film na 10
Zochuwa

Szczerze? Gdy usłyszałam w kinie słowo "podpaska" byłam zachwycona. Film podszedł do tego w bardzo naturalny sposób. Bez udawania, że coś takiego nie istnieje, insynuowania, że należy się tego wstydzić. Dla dziewczynek to normalna część dorastania i to budząca wiele emocji. Sama reakcja mamy Mei była świetna - pełna wyrozumiałości i wsparcia, choć oczywiście wkradł się tam mały błąd w postępowaniu ;) Może dla części rodziców stanie się to bodźcem do rozmowy ze swoimi dziećmi na ten temat, nie tylko z dziewczynkami. Im szybciej dzieci będą stykać się z przedstawieniem okresu jako czegoś normalnego... tym szybciej zrozumieją, że to po prostu jest normalne. Może za parę lat skończy się chowanie podpasek w rękawie, aby przypadkiem ktoś ich nie zauważył. Mam nadzieję :D

ulasina

fajnie by było gdyby dziewczynce w szkole mogła wypaść podpaska i nikt by nie zareagował, bo to by było tak normalne jak wypadnięcie długopisu z piórnika

ulasina

Jaki był ten błąd w postępowaniu?

ocenił(a) film na 7
Zochuwa

Serio kogoś piecza dupa bo wspomnieli o okresie? Przecież temat był tak delikatnie wpleciony i ładnie ujęty (czerwona róża) że naprawdę...trzeba mieć zryty łeb żeby robić z tego problem. Poza tym normalna sprawa, fajne wprowadzenie do rozmowy z dzieckiem na ten temat. A młodsze dzieci przecież nie skumają i nie podejmą tematu.

fizzlymike

chłopów, dupa piecze chłopów oraz zacofane karyny.

Zochuwa

Świetny film! Uśmiałam się, tak to właśnie wyglądało, gdy miało się te naście lat. Tak samo reagowałam z koleżankami na koncert Backstreet Boys (ich występ w Polsce, choć go oglądalysmy w tv), wszystko takie realne, no wspaniałe. Moje dziecko jeszcze ma przed sobą okres dojrzewania, zrobiło krzywa minę, gdy usłyszało, że tak to będzie wyglądac ;) Dla rodziców też ważna nauka, a z resztą myślę, że najwaznieja jest dla rodziców. Musimy pozwolić dzieciom dojrzewac. Nie możemy tego zatrzymywać.
Co do samego okresu, przecież o nim tam prawie nie było. Jakaś mała wzmianka. Jak kogoś krępuje okres, to chyba mentalnie jest jeszcze w XX wieku...

ocenił(a) film na 8
Zochuwa

hm nie widziałem żadnych opinii tego typu ale jeśli są to faktycznie głupota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones