PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=324560}

When They Cry – Higurashi

Higurashi no Naku Koroni
7,8 6 381
ocen
7,8 10 1 6381
Higurashi no Naku Koroni
powrót do forum serialu Higurashi no Naku Koroni

Szukam anime podobnego do higurashi. O tajemnicy, z klimatem.

ocenił(a) serial na 9
chlopak7

Another i Shiki.

Być może też Elfen Lied, ale to anime niezbyt jest klimatyczne w znaczeniu "tajemnicze". To... cóż. Krwawość Higurashi to przy Elfen Lied zabawa w piaskownicy. Zapomnij, że wspominałem.

Ketosz

Another widziałem, shika...coż po 5 odcinkach doszedłem do wniosku że to wina wampirów i jakoś przestałem. Chyba że się jednak myliłem?

ocenił(a) serial na 9
chlopak7

Hmmm... przychodzą mi do głowy jeszcze dwa tytuły:
-Umineko
-Ookamikakushi

Obydwa te anime są dziełami twórców higurashi. Trzeba jednak przyznać, że twórcy Hihurashi chyba nie mają weny na coś innego, bo obydwa te tytuły są do Higurashi łudząco podobne. Ten pierwszy podziałem na restartowe rozdziały, ten drugi historią samą w sobie. Sam nie wiem, jak chcesz, to możesz zerknąć na te-nie bójmy się rzec-klony.

Co do Shiki...
SPOILER
Tak, dobrze trafiłeś, ale i tak polecam ci wrócić do tego anime. Nie zawiedziesz się.

Ketosz

umineko też widziałem :P

no ale mimo wszystko dzięki :) co do shiki się zastanowię bo ja lubie nie wiedzieć o co chodzi :D

ocenił(a) serial na 10
Ketosz

To nie kwestia braku pomysłów, a faktu, że są one ekranizacjami gier z tej samej serii, z czego ookami to po prostu zżyna higurashi by łatwo zarobić, ale samo Umineko jest integralną częścią uniwersum.

Umineko i Higurashi są połączone 2 głównych bohaterów i zrębem fabuły, przez co także fabuła wydaje się podoba.

ocenił(a) serial na 7
chlopak7

Obejrzyj do końca tam motywem głównym nie są wampiry tylko ludzkie zachowania przemiany wewnętrzne, dylematy moralne reszta jest tylko tłem.

ocenił(a) serial na 10
chlopak7

- Umineko
- Elfen Lied
- Another
- Shiki
- Mirai Nikki

ocenił(a) serial na 10
sodenoshirayuki

Tylko nie Shiki. Ciągnie się jak flaki z olejem i w ogóle jest nudne i przewidywalne do bólu.

ocenił(a) serial na 10
chlopak7

Widzę, że nikt jeszcze nie polecił Kara no Kyoukai: The Garden of Sinners. Klimatem i tajemniczością podobne do Higu. Może to nie jest tak pokręcona fabuła, ale trzyma wysoki poziom i jednak prowadzi widza za nos. Pod koniec można się poczuć lekko "zdziwiony" :D

AliG95

Możesz powiedzieć o czym to jest? :)

ocenił(a) serial na 10
chlopak7

Opowieść w formie 7 fimów, o grupce ludzi, która rozwiązuje zagadkę fali brutalnych morderstw w mieście. Shiki, która mając problemy z osobowością miała wypadek. W skutek urazu otrzymała dar w postaci "widzenia linii śmierci", dzięki czemu jest w stanie uśmiercić dosłownie wszystko. Z problemem zaakceptowania tego niezwykłego daru pomogła jej Touko, oferując wykorzystania swego daru w unicestwianiu zła. Jak wcześniej napisałem fabuła głównie opiera się na rozwiązywaniu zagadek brutalnych morderstw w mieście przez agencje Touko i jej 2 pomocników - Skiki i Mikiya. Pod tym względem klimat jest naprawdę ciężki. Brutalność krew, gwałty, kolorystyka, dobrze wykonane sceny walki, muzyka, to wszystko buduję mroczny, ciężki i dość realistyczny(choć tytuł wywodzi się spod tagu supernatural) klimat. Wszystko to dopełnia dobrze przedstawieni bohaterowie w szczególności Shiki, która imo jest perełką tego anime(o ile można ją tak nazywać xD). Filmy nie są ze sobą ściśle powiązane, seria nie skupia się tu też na jakiś wyszukanych zagadkach detektywistycznych, bardziej na problemach, które doprowadziły do tak makabrycznych zabójstw, budowaniu przy tym klimatu i napięcia jak i zapoznawaniu widza z gł. bohaterami. Tle chyba ode mnie(mam nadzieję, że oczy od tego bełkotu nie będą zbytnio krwawić :D)

ocenił(a) serial na 9
chlopak7

Może nie anime, ale mnie w pewnym momencie zaczęło bardzo Twin Peaks przypominać ;) Serial naprawdę warty obejrzenia, jakby nie robiony przez amerykańców.

chlopak7

Jak już niektórzy wspomnieli, polecam Another, Shiki i Mirai Nikki. Również mało znane w Polsce Paranoia Agent. To anime akurat nie jest krwawe, ale pomimo tego naprawdę 'mocne'.

ocenił(a) serial na 9
chlopak7

Another jest dobre.

czuczul

Dzięki wszystkim :P czekam na dalsze propozycje :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones