PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=874687}

Biedne istoty

Poor Things
7,6 64 934
oceny
7,6 10 1 64934
7,5 57
ocen krytyków
Biedne istoty
powrót do forum filmu Biedne istoty

Po tym filmie nigdy więcej nie ośmielicie się tego o niej powiedzieć. Świadomie stwierdzam, że to jedna z najlepszych kreacji jakie kiedykolwiek widziałem. Mimika, ruchy, emocje - myślę, że tylko kilka aktorek na świecie zagrało by tą trudną rolę tak dobrze. Wiem, że Oscary rzadko kiedy coś znaczą i na stan obecny większe szanse, że go nie wygra, ale jeśli nastałby cud to byłby to chyba najbardziej zasłużony rycerzyk w kategorii aktorskiej od czasu... Hopkinsa za "The Father". Wybitna aktorka!

kryst007

Zgadzam się! Fantastyczna rola

ocenił(a) film na 10
kryst007

Nie widziałem jeszcze tego filmu, ale we wcześniejszych już pokazywała klasę :)

ocenił(a) film na 9
Menel901

We wcześniejszych jak najbardziej, ale tutaj to już osiąga level tak wysoki, że sam jako długoletni fan jestem zaskoczony.

ocenił(a) film na 10
kryst007

Obejrzałem i w pełni się zgadzam. Rola ocierająca się o perfekcję. Ciekawe czy będzie Oscar :l

Menel901

Jest Oscar a czy film jest już online?

ocenił(a) film na 7
kryst007

Nie zmienia faktu że jest tak paskudna, że w każdym filmie szczypią mnie oczy gdy pojawia się na ekranie. Czy w tym filmie też sepleni jak zwykle? Bo nie mogę się przemóc by ją oglądać

ocenił(a) film na 8
browne_2

A ja uważam że jest piękna

baka87

Ja podobnie.

ocenił(a) film na 9
browne_2

Nie jest paskudna, tylko masz po prostu wypaczony gust. Mam nadzieję że pomogłem.

ocenił(a) film na 9
browne_2

Nie karmić trolla

ocenił(a) film na 7
Hildefix

Naprawdę nie interesuje mnie jak masz na drugie misiu

browne_2

Rzeczywiście jest mało pociągająca i to seplenienie.. ja tam pasuję

ocenił(a) film na 10
Dominiqueboy

a to niby seplenienie, nie jest kwesią bardzo "usilnie londyńskiego" akcentu? Ale to raczej pytanie, nie czuję się aż tak mocny, aby samemu rozstrzygać. Ale i ładna jest. Inaczej ładna, ale naturalnie ładna. Pozdrawiam ;)

zibek_2

To naprawdę nie jest kwestia akcentu, to jest seplenienie międzyzębowe tzw. interdentalne. Ogólnie to nic strasznego, najczęściej rozpoznawalne już w okresie dziecięcym jest korygowane systematycznymi ćwiczeniami języka. Natomiast u dorosłej osoby, to już jest ewidentne zaniedbanie, nie mówiąc o aktorce takiego pokroju. Co do akcentu.. to czy u prezentera telewizyjnego, czy spikera radiowego, czy lektora rozróżniasz region jego pochodzenia? Oczywiście, że nie i tak powinno być. U aktora również najważniejsza jest dykcja. A co do urody, to nie twierdzę, że Emma jest brzydka.. ale jest mało atrakcyjna dla mnie, ale to tylko mój wypaczony gust, poza tym jak mawiają "nie ma brzydkich kobiet, tylko wódki czasem brak" Pozdro ;)

ocenił(a) film na 10
Dominiqueboy

Tak.... Wady wymowy, to absolutnie nie moja profesja. Kwestia akcentu jednakże, to już inny temat. W Polsce, ludzie mówiący "czystą" polszczyzną nie są do rozróżnienia w kwestii pochodzenia. Inaczej jednak ma się sprawa z angielskim; jest naprawdę mała grupa mówiąca "klasycznym londyńskim angielskim" - można ich usłyszeć w angielskich stacjach. Ten sam tekst prezentowany w amerykańskich mediach (nawet tych najlepszych) ewidentnie brzmi po "jankesku". I Amerykanie nie wstydzą się tego, oni chcą być inni od Anglików, oni chcą promować swoje wartości. Australijski jest również ewidentnie inny od tych dwóch wymienionych wcześniej. Nawet u aktorów to wyraźnie słychać. Dykcja to podstawa oczywiście.
A Emma jest ładna. Inaczej niż kiedyś to postrzegałem, ale jest atrakcyjna. Bo prawdziwe piękno, to nie tylko zewnętrzna powłoka.
Pozdrawiam ;)

kryst007

Nie przepadałam za nią, ale po "biednych istotach" uważam, że jest aktorką wybitną. Rola życia, podobnie Mark Ruffalo. Kojarzyłam, ale bez entuzjazmu. Ten duet w "Biednych istotach" wprawia w zdumienie.

angelic.a

Ruffalo już kilka lat temu dał kapitalną podwójną rolę w mini serialu - "To wiem na pewno". Szczerze polecam jak ktoś lubi dramaty bo to jedna z lepszych produkcji ostatnich lat. Z resztą wygrał wtedy Emmy i Złotego Globa :)

HighRisk

Zgadzam się, w tym serialu był po prostu wybitny.

kryst007

Jest i zawsze nią była a w tym filmie miała swój przebłysk, tzw. rola życia i tyle. Nic dwa razy się nie zdarzy.

kryst007

Pieprzenie się to nie aktorstwo.

nnn_nnn

obecnie to sztuka

ocenił(a) film na 6
nnn_nnn

:D :D :D tylko tyle wyniosłeś z jej kreacji? żal mi Ciebie...

kryst007

Niestety muszę rozczarować. W społeczności Filmweba każda popularna aktorka (podobnie jak zresztą każdy popularny aktor i reżyser) musi zostać przynajmniej kilkanaście razy zhejtowana że nie ma talentu. Niepisana tradycja

ocenił(a) film na 9
niwrok_2015

Niestety. Od lat się przekonuję, że Filmweb to stan umysłu.

kryst007

Filmweb to dobre miejsce żeby swobodnie wymienić opinie z koneserami dobrego kina, którzy moga zainspirować do poznania czegoś oryginalnego i na poziomie. Lecz z pewnością ostatnią rzeczą jaką powinno się robić jest zwracanie uwagi na tutejsze rankingi, gdzie co roku jakaś nowość wybija się na pierwsze miejsce a przez działalność trolli nic praktycznie nie ma szans na wyższą średnią niż 8,5/10. Pod względem rankingów dużo lepiej się kierować IMDB

kryst007

bo ktoś ma inne zdanie? xD

ocenił(a) film na 9
maximus_

Nie. Bo wielu po prostu chrzani niepojęte głupoty.

kryst007

nie zgadza się z narracją i tyle

użytkownik usunięty
kryst007

Zapewne nie Pan będzie decydował o czym będę pisał.

ocenił(a) film na 9

Ja może i nie, ale seans tego filmu jak najbardziej.

ocenił(a) film na 1
kryst007

Świetna rola, bo na każdym kroku robiła z siebie debila? Obecni widzowie to jakieś wydmuszki intelektualne.

ocenił(a) film na 9
pigmejmen26

Powinienem się spodziewać, że skoro to Filmweb to masa takich płytkich ignorantów się nagromadzi tutaj.

ocenił(a) film na 4
kryst007

Czymże takim zabłysnęła na ekranie w tym filmie? Pół filmu grała Maćka z klanu, drugą jego część wypinała dupsko. Proszę mnie oświecić.

ocenił(a) film na 10
kryst007

Jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś nazwał Emmę przecietną aktorką. Natomiast co najmniej od Birdmana w 2014 było wiadomo, że to osoba wybitnie uzdolniona aktorsko, a moim zdaniem - od 4-5 lat najlepsza aktorka na świecie jeśli chodzi o warsztat.

ocenił(a) film na 2
kryst007

Zgadzam się. Doskonała kreacja. Prognozuję jednak statuetkę dla aktorki - a dla filmu nawet kilka. Bo jest to wyjątkowy ulep i wybitny propagandowy gniot. Idealnie nadaje się do tej jaskini lewactwa w Hollywood.

kryst007

Cud to byłby gdyby Sandra Huller zdobyła Oscara bo wszyscy sprzeczają się o Gladstone i Stone które nie mają nawet startu do wybitnej kreacji z Anatomii upadku. W sprawiedliwym świecie to Huller wyszłaby z nagrodą ale wątpie że Akademia zechce nagrodzić niemiecką aktorkę. Jeśli zaś chodzi o role Stone w "Biednych istotach" to cóż... podobała mi się ale to nadal nie czyni z niej wielkiej aktorki, taka ekspresja granicząca z szarżowaniem to nie jest wielkie aktorstwo.

ocenił(a) film na 9
foxyloxy

Właśnie w tym cały problem, że to jest wielkie aktorstwo. Tylko nieliczni potrafią tak szarżować, żeby nie przekroczyć granicy żenady.

kryst007

Wystarczy zobaczyć jej monolog z Birda, żeby nie mieć wątpliwości, że to aktorka klasy światowej https://www.youtube.com/watch?v=tn48hUyFrKQ

kryst007

ja nadal tak uważam

kryst007

To miało być aktorstwo wysokiej próby? Ok, ewidentnie widać, że krytykiem filmowym nie mógłbyś być...

ocenił(a) film na 9
FilmoweKopyto

Powiedz to tym wszystkim krytykom, którzy ogłosili jej rolę najlepszą kreacją aktorską 2023. Dodam, że topka na podstawie głosów 158 krytyków.  https://www.indiewire.com/features/best-of/best-movies-2023-critics-survey-poll- performances-1234933605/

kryst007

co to teraz znaczy, to samo oskary...

ocenił(a) film na 8
kryst007

Tak sobie przewijam ten wątek i powiem, że dawno nie miałem takiej ochoty rzucić w cholerę tej piaskownicy, która przejęła nazwę od tak przyzwoitego niegdyś portalu jak Filmweb. Takiego dzbaństwa i ignorancji jak w komentarzach powyżej to na żadnym innym portalu filmowym nie widuję. Śmieszne wpisy ameb umysłowych na temat wielkiej kreacji Emmy Stone tylko świadczą o tym, że przed założeniem konta powinien zobowiązywać jakiś test wiedzy filmowej + ewentualny test IQ. Każdy kto oglądał film na trzeźwo i widział jakieś inne role Emmy Stone potwierdzi, że odwaliła tutaj rolę wybitną. Jesteście żałośni, ludzie.

kryst007

Nie powinno się wchodzić w dyskusję z kimkolwiek, kto uważa ją za przeciętną aktorkę...

kryst007

Nigdy nie uważałem Emmy za przeciętną aktorkę.Od kiedy zobaczyłem ją w bardzo słabym ,,House Bunny"wiedziałem że to będzie gwiazdą.Uwielbiam Emmę Stone

kryst007

Nie widziałem komentarzy, że emma stone to przeciętna aktorka. Tak było tylko chyba w Twojej głowie

kryst007

Bylam swietna juz w "Birdmanie".Dalej bylo tylko lepiej. W "Biednych istotach" jest genialny,to jest jej rola zycia moim zdaniem.Jesli przyznawac Oscary to tylko za takie kreacje.

kryst007

W sobotę o godzinie 13:00 protest przed Trybunałem Konstytucyjnym. Każdy kto może niech przyjdzie by sprzeciwić się bezprawnemu i siłowemu przejmowaniu państwowych instytucji i obsadzania ich swoimi ludźmi.

Donald Tusk powiedział, że będziemy działać zgodnie z prawem TAK JAK MY JE ROZUMIEMY!

Każdy początkujący Student prawa wie doskonale, że Ustawa jest wyżej niż Uchwała.
Ale Koalicja 13 grudnia próbuje dokonywać zmian UCHWAŁAMI z pominięciem zgody Prezydenta.

Bezprawnie i siłowo banda Tuska przejęła Telewizję Polską, Polskie Radio i PAP.
Następnie siłowo przejęto Prokuraturę, a teraz szykują zamach na Trybunał Konstytucyjny.

Później planują dokonać ataku na Narodowy Bank Polski (m.in. po to by wprowadzić w Polsce € pomimo sprzeciwu 65% Polaków. Adam Glapiński stanowczo się temu sprzeciwia i mówi, że wcześniejniż za 10 lat będzie to dla Polski szkodliwe, że społeczeństwo zubożeje)

Donald Tusk już nie raz oszukał Polaków. Namawiał swoich wyborców żeby nie brali udziału w Referendum, a gdy doszedł do władzy oszukał wszystkich. W dzień ataku na TVP ekipa Tuska zgodziła się w Parlamencie Europejskim na przymusową relokację nielegalnych migrantów lub zapłatę 20 tys € za każdego nieprzyjętego migranta. I to pomimu sprzeciwu 98,6% Polaków (wynik w referendum 41,56% Polaków) nie idąc na referendum sami jesteście sobie winni.

Tusk już się wycofuje ze swoich obietnic wyborczych takich jak kwota wolna od podatku do 60 tys, kredyt 0% (zlikwidował kredyt 2% wprowadzony przez PiS) dobrowolny ZUS (jeszcze go podwyższyli o 250 zł) akademik za 1 zł, dopłaty do czynszów 600 zł itp.

Kiedyś podniósł wiek emerytalny i ukradł Polakom 153 miliardów z OFE.

Wstrzymał kiedyś budowę Baltic Pipe i podpisał umowę gazową z Rosją aż do 2037 roku, zrezygnował z budowy Ropociągu z Azerbejdżanu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk uniezależniający Europę środkowo-wschodnią od ropy z Rosji.
Robił RESET z Rosją! Pilnował wraz z Putinem by nikt piachu w tryby nie sypał. I odwołał Komisję ds. badania wpływów rosyjskich!

Teraz chce zrezygnować z budowy CPK, Elektrowni Atomowej i chce zerwać kontrakty wojskowe na nowoczesny sprzęt wojskowy z USA i Korei Południowej pomimo toczącej się wojny na Ukrainie. Zagrożenie ze strony Rosji jest bardzo realne.

Dzisiaj rozpoczęły się największe protesty rolników od lat, a Tusk jak zwykle w takich sytuacjach wyjechał sobie na narty!

A dziś napisał bardzo kontrowersyjny i szkodliwy wpis do Amerykanów, który spotkał się z mocną reakcją. Tusk szkodzi Polsce każdą swoją decyzją.

Znów zaczęła obowiązywać doktryna PIENIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE.
Od lipca zdrożeje prąd gdy skończą się Tarcze. PiS dbał o Polaków. Ale wybraliście Koalicję chaosu.

Jutro widzimy się przed Trybunałem Konstytucyjnym, godzina 13:00

ocenił(a) film na 9
Melih_11

tldr ale ***** pis

Melih_11

PiS to debile wspierający pedofilów w czarnych sukienkach i tylko chorzy psychicznie na nich głosują i ich oglądają nie popierają aborcji kary śmierci tabletki dzień po kaczka cofnęła Polskę 1000 lat za murzynami

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones